
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 75 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 50 kHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 15 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Input Bias Current | 150 fA |
| Nominal Supply Current | 90 µA |
| Output Current per Channel | 75 mA |
| Gain Bandwidth Product | 50 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 250 µV |
| Voltage Gain | 129.54 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Input Voltage Noise Density | 80 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
